آقای دکتر حسین جلالی

دکتر حسین جلالی

مدیرعامل و مدیر فنی

حسین جلالی در سال 1322 هجری خورشیدی متولد شد.  وی تحصیلات فوق لیسانس مهندسی عمران راه و ساختمان (عمران) دانشکده فنی تهران – خرداد 1345 با رتبه سوم دانشکده، دیپلم فنی تحصیلات عمیق در مکانیک جامدات ، دکتر مهندسی در رشته سازه ، دکترای دولتی علوم مکانیک ساختمان را گذرانده است . در دانشکده فنی همواره نفر سوم تا چهارم در هر مقطع تحصیلی بوده و با ، درجه ممتاز ( بسیار عالی ) در دکترای مهندسی از دانشگاه پاریس پیر و ماری کوری . با درجه بسیار عالی در مرحله دکتری علوم دولتی .

مشخصات کلیدی

تخصص

سازه
ژئوتکنیک
سد سازی و رشته های مهندسی مربوطه
تونل سازی
مهندسی زلزله
تکنولوژی بتن

سخن مدیرعامل

امور مهندسی سیویل یا عمران شامل رشته های مختلفی است که در برگیرنده بسیاری از شاخه های علوم: زمین شناسی مهندسی ، مکانیک خاک، ژئوتکنیک و منابع قرضه، مقاومت مصالح و تکنولوژی بتن – سیمان، محاسبات استاتیکی و دینامیکی سازه، مکانیک سنگ- مهندسی زلزله ، ژئوتکنیک و عملیات تزریق آب بندی و تحکیم مصالح، بهسازی زمین و پی – مهندسی پل و راه ، انواع سازه های سنگین و ویژه ، مکانیک و علم تعادل قوا، سدسازی ، سازه های آبی ، تونل در انواع مختلف آن و بسیاری دیگر از علوم وابسته، شامل موارد مطروحه می باشد . بنابراین تسلط بر موارد مختلف مهندسی عمران نیازمند زمان طولانی بلحاظ مسائل مختلف اجرائی و کنترل روند اجرا و آزمایش های دوره بهره برداری اولیه و تحلیل و مقایسه نتایج آن با آنچه که در طراحی های سازه های مختلف آمده است، مجموعه ای مهم از دانش و اطلاعات بدست می دهد که طراحی های بعدی با چنین اطلاعات کاملاً مفید و اساسی می باشد . بویژه که سدسازی و تونل سازی کلاً تجربی می باشد.

در این راستا این مهندس مشاور – توسط بنیان گذار آن (دکتر جلالی) با درک صحیح از موارد فوق، که نیاز به مطالعات تخصصی فراوان در هر کدام آنها داشته ، بعنوان مدیر فنی شرکت، سرلوحه  زندگی فنی- حرفه ای خود قرار داده و ناچاراً ضمن چرخاندن امور متفاوت طراحی ها و بررسی گزارش های تخصصی فراوان کارشناسان مختلف و ورود به طراحی اساسی با شروع از طراحی “مفهومی و چیدمان اجزای آن، تا طراحی تفصیلی، سپس هماهنگی های فنی – اجرائی در دوران احداث و آبگیری سدها و راه اندازی تونل ها و پل ها و سایر سازه ها و تحلیل نتایج مشاهدات حین دوره اولیه بهره برداری یا مقایسه نتایج و پارامترهای طراحی اولیه، خود به بالابردن تجربیات در این رسته را در پی دارد . این مجموعه سنگین تجربیات ، سبب کمک به بهینه سازی طرح ها میگردد که نوع آوری های مختلفی را دربرخواهد داشت و هزینه های اجرای صحیح کارها را پیامد دارد، و خود کمک به مسائل اقتصادی است.این مهندس مشاور با رعایت نکات فوق الذکر، سعی وافر در انجام فعالیت های فنی بهینه شده Optimization داشته و دارد. و این نیست جز اجرای روند مطالعه و طراحی بشرح نکات یاد شده در فوق.

Dr H.Jalaly

برخی از افتخارات دکتر حسین جلالی

فهرست نشریات جناب آقای دکتر جلالی